Кафедра музичного мистецтва

Спеціальність 025 (Музичне мистецтво)

Освітні програми:
  • Естрадно-джазовий соліст- вокаліст та викладач вокалу
  • Артист музичного театру ( мюзикл )
  • Звукорежисер

  • Естрадно-джазовий соліст-вокаліст та викладач вокалу – ця професія орієнтована на масового споживача, так як на сьогоднішній день вокальне мистецтво охопило всі культурні пласти музичної культури, починаючи з елітарного і закінчуючи популярним шоу- бізнесом, розрахованим на широке коло населення. Музичне мистецтво не стоїть на місці - воно постійно трансформується і еволюціонує. Шаблонність виконавської манери залишилася в минулому. На сьогоднішній сцені аудиторія хоче бачити, чути і відчувати різні характери і образи, відчувати справжні переживання та емоції. На тлі швидко - розвиваючихся мультимедійних технологій від сучасного шоу-вокаліста потрібен більш широкий спектр умінь і навичок, який може їм дозволити бути технічно адаптованими до жанрового різноманіття сучасності і креативно мислити в видозмінюючимся круговерті запитів публіки. Викладач вокалу - творча професія, яка дає стабільну заробітну плату і можливість кар'єрного росту практично в будь-якому навчальному закладі. На сьогоднішній день спостерігається дефіцит дипломованих фахівців даної професії.

Основні дисципліни: сольний спів, вокальний ансамбль, імпровізація, музично-теоретичний цикл, акторська майстерність, композиція

2453.2 Артист-вокаліст (концертний соліст, соліст музичної комедії, естради та ін.)
2453.2 Артист-соліст (хору, ансамблю, бек-вокаліст)
2453.2 Репетитор з вокалу
2455.2 Керівник музичний
3340 Викладач початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (викладач естрадно-джазового вокалу)


Артист музичного театру – професія, аналогів якої не існує в Україні. Йдеться про виховання універсальних акторів, які володіють в однаковій мірі на високому професійному рівні майстерністю вокалу, хореографії та акторської гри. Актори такого рівня на сьогоднішній день надзвичайно необхідні в музично-драматичних театрах для виконання високо- технічного репертуару в жанрі "мюзикл". Так само ця спеціальність надзвичайно затребувана в кінематографі і розважальних шоу програмах різного типу на телебаченні і в концерт- холах.

Основні дисципліни: акторська мйстерність, сучасна хореографія, сольний спів, постановочні репетиції, сольфеджіо, сценічна мова

2453.2 Артист-вокаліст (концертний соліст, соліст театру музичної комедії, естради, кіно та ін.)
2453.2 Артист-соліст (хору у театрі музичної комедії)
2453.2 Артист ансамблю (пісні й танцю, вокально-інструментального, вокального, естрадно-інструментального, хорового, та ін.)Звукорежисер – професія, яка до недавнього часу входила в перелік кваліфікацій 021 (аудіовізуальний мистецтво і виробництво). Однак за новими освітніми стандартами ця спеціальність переведена в "025" - музичне мистецтво. Дане рішення, безсумнівно, справедливо, так як професійному звукорежисеру необхідно мати музично - теоретичну підготовку, знати музичні стилі, володіти навичками аранжування. Крім цього професіонали цієї спеціальності повинні володіти цілим рядом знань в області акустики, фізичних властивостей звуку, знаннями і практичними навичками роботи з необхолімим обладнанням як під час студійної роботи, так і в концертних залах (включаючи стадіони й відкриті майданчики). Дипломовані фахівці такого рівня відсутні сьогодні на ринку праці, тоді як попит на них постійно зростає.

Основні дисципліни: музично-теоретічний цикл, звукорежисура, акустіка, історія кіно і телебачення, студійний практикум, аранжування

2455.2 Звукорежисер, звукооператор
2453.2 Редактор музичний
2453.2 Музичний оформлювач
Професорсько-викладацький склад кафедри:
Ширіна Людмила Сергіївна
Професор, викладач кафедри «Музичне мистецтво»
Українська оперна співачка (лірико-драматичне сопрано), Народна артистка України.
З 1975 працювала в Одеському державному театрі опери та балету, як провідна солістка та завідувала оперною трупою.

16 жовтня 1977 — в Тулузі, на Міжнародному конкурсі вокалістів, солістка Одеського академічного театру опери та балету Ширіна виборола перше місце (золота медаль) та Гран-Прі Міжнародного конкурсу вокалістів. Співачці також вручено спеціальний приз — вазу севрської порцеляни від Президента Франції Валері Жискар д'Естена.

Гастролі відбувалися в Афганістані, Бельгії, Болгарії, Іспанії, Італії, Канаді, Лівані, Німеччині, США, Угорщині, Фінляндії, Франції, Японії.

23 червня 1993 року присвоєно звання Народної артистки України.
Кавалер ордена княгині Ольги ІІ ступеня — 1998.
Жінка року Одеси — 1998.
2000 — дипломантка міжнародного відкритого рейтингу популярності «Золота фортуна».
2003 — нагороджена Почесною грамотою Кабінету міністрів України, та Грамотою Верховної Ради України.
За роки роботи виконала всі провідні партії сопрано в спектаклях Одеського театру.
Білий Віталій Іванович
Старший викладач кафедри «Музичне мистецтво»
Український оперний співак (баритон)
Білий Віталій Іванович - запрошений соліст провідних світових оперних театрів, майстер сцени, лауреат міжнародних конкурсів, соліст Одеського національного театру опери та балету з 2000 року.

Випускник Одеської державної консерваторії імені А. В. Нежданової, здобув освіту за двома спеціальностями: диригент хору та оперний співак.

З 2002 року соліст московського театра "Нова опера".

З 2004 року запрошений соліст театрів -Карло Феліче (Генуя), Сан Карло (Неаполь), Ла Скала (Мілан), Театр Верді (Падуя), Театр Соціале (Ровіго ), Teatro Lirico di Cagliari (Кальярі), Teatro Dell 'Opera Giocosa di Savonna (Савонна), La Fenice (Венеція), Theatre du Capitole (Тулуза), The New Israel Opera (Тель-Авів), Метрополітен Опера (Нью-Йорк), Театро Мунісіпаль (Сантьяго), Bayerische Staatsoper (Мюнхен), Opera Bastille (Париж), Сіднейська Опера (Австралія), Штатсопер (Берлін), Гран Опера у Женеві, Опера Сан-Франциско та інші. Великий репертуар включає провідні партії в таких видатних спектаклях, як: «Травіата», «Трубадур, «Макбет», «Луіза Міллер», «Ернані», «Дон Карло», «Аіда» Дж.Верді; «Євген Онєгін», «Пікова Дама» П.І.Чайковського, «Кармен»Ж.Бізе, «Снегуронька» Н.А. Римського -Корсакова) та багато інших.

Лауреат міжнародних конкурсів: Опералія-Пласідо Домінго (Лос-Анжелес), Франческо Віньяса (Барселона), Конкурс М.Кабал'є (Андора), Конкурс Є.Образцової (Санкт-Петербург) - Гран Прі.

Веб-сайт -http://bilyy.org

Каплун Тетяна Михайлівна
Кандидат мистецтвознавства, доцент, Член Міжнародного товариства з вивчення монодії (Відень, Австрія), Член редколегії міжнародного наукового збірника Європейський журнал мистецтв (Європейський журнал мистецтвознавства і культурології) (Австрія)

- Викладач музично-теоретичних дисциплін, концертмейстер Будинку піонерів і школярів м Іллічівська;
- Викладач музично-теоретичних дисциплін Одеського музичного училища;
- Доцент кафедри теоретичної та прикладної культурології Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової).
доцент кафедри теоретичної та прикладної культурології Одеської национальной Музичної академии имени А.В. Нежданової
Associate Professor of the Department of Theoretical and Applied Culturology of the Odessa Nezhdanova National Music Academy
- Докторант Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової (2011-2014 рр.)
- Доцент факультету мистецтв і дизайну Міжнародного гуманітарного університету
Роменський Юрій Миколайович
Старший викладач кафедри «Музичне мистецтво» факультету мистецтва і дизайну.
Соліст акапельного джазового гурту «ManSound" (Київ, Україна ManSound (укр. «МенСаунд») — вокальний секстет, заснований 1994 року. Група брала участь у близько 100 джазових фестивалях, вони тричі виступали на фестивалі Лайонелла Хемптона у США. All American Entertainment Awards номінувала ManSound у 2001 році на звання найкращої вокальної групи. 2002-го ManSound завоював Гран-прі на міжнародному конкурсі акапельних груп Vokal Total. 2004 року Всесвітня акапельна асоціація (CASA) визнала відомий джазовий стандарт Nature boy в аранжуванні Володимира Міхновецького найкращим у світі вокальним виконанням у стилі джаз.).
Архипова Наталія Євгеніївна
Старший викладач кафедри "Музичне мистецтво"
Освіта: у 2000 р - закінчила ОГК ім.Нежданової по класу хорового диригування, в 2015- закінчила ОДМА ім.Нежданової по класу сольного співу. Дипломант Всеукраїнського конкурсу диригентів ім. М. Леонтовича (2001 р). У 1999 році була прийнята на роботу до Одеського музичного училища імені К.Ф., Данькевича в якості викладача естрадно-джазового вокалу та сопутніх дисциплін.

З 2011 року брала участь в декількох постановках Одеського театру музичної комедії: «У джазі тільки дівчата», «Звичайне диво» і «Ханум». На цих постановках виконувала функції музичного керівника, вокального педагога, аранжувальника і репетиційного концертмейстера. Під час цієї роботи отримала неоціненний досвід роботи з театральною трупою, оркестром, практичні знання специфіки та проблематики музичного театру.

З 2015 року крім музичних дисциплін (Вокал, вокальний ансамбль, педагогічна практика, концертна практика), викладала курси лекцій з акторської майстерності, сценічної підготовки та мистецтву Грима.

З 2019 року старший викладач Міжнародного гуманітарного університету.

Випускники і учні є учасниками та фіналістами телевізійних шоу, студентами вищих навчальних закладів України та зарубіжжя, отримують призові місця на всеукраїнських та міжнародних вокальних конкурсах,виступають із сольними програмами на майданчиках Одеси, України та за кордоном, успішно займаються викладацькою діяльністю.
Залиште ваш номер телефону і ми зв'яжемося з вами!
Або зателефонуйте нам:
+38 (066) 700-34-51
Made on
Tilda