Кафедра музичного мистецтва та звукорежисури

Спеціальність 025 (Музичне мистецтво)

Освітні програми:
  • Естрадно-джазовий соліст- вокаліст та викладач вокалу
  • Артист музичного театру ( мюзикл )
  • Звукорежисер

  • Естрадно-джазовий соліст-вокаліст та викладач вокалу – ця професія орієнтована на масового споживача, так як на сьогоднішній день вокальне мистецтво охопило всі культурні пласти музичної культури, починаючи з елітарного і закінчуючи популярним шоу- бізнесом, розрахованим на широке коло населення. Музичне мистецтво не стоїть на місці - воно постійно трансформується і еволюціонує. Шаблонність виконавської манери залишилася в минулому. На сьогоднішній сцені аудиторія хоче бачити, чути і відчувати різні характери і образи, відчувати справжні переживання та емоції. На тлі швидко - розвиваючихся мультимедійних технологій від сучасного шоу-вокаліста потрібен більш широкий спектр умінь і навичок, який може їм дозволити бути технічно адаптованими до жанрового різноманіття сучасності і креативно мислити в видозмінюючимся круговерті запитів публіки. Викладач вокалу - творча професія, яка дає стабільну заробітну плату і можливість кар'єрного росту практично в будь-якому навчальному закладі. На сьогоднішній день спостерігається дефіцит дипломованих фахівців даної професії.

Основні дисципліни: сольний спів, вокальний ансамбль, імпровізація, музично-теоретичний цикл, акторська майстерність, композиція

2453.2 Артист-вокаліст (концертний соліст, соліст музичної комедії, естради та ін.)
2453.2 Артист-соліст (хору, ансамблю, бек-вокаліст)
2453.2 Репетитор з вокалу
2455.2 Керівник музичний
3340 Викладач початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (викладач естрадно-джазового вокалу)


Артист музичного театру – професія, аналогів якої не існує в Україні. Йдеться про виховання універсальних акторів, які володіють в однаковій мірі на високому професійному рівні майстерністю вокалу, хореографії та акторської гри. Актори такого рівня на сьогоднішній день надзвичайно необхідні в музично-драматичних театрах для виконання високо- технічного репертуару в жанрі "мюзикл". Так само ця спеціальність надзвичайно затребувана в кінематографі і розважальних шоу програмах різного типу на телебаченні і в концерт- холах.

Основні дисципліни: акторська мйстерність, сучасна хореографія, сольний спів, постановочні репетиції, сольфеджіо, сценічна мова

2453.2 Артист-вокаліст (концертний соліст, соліст театру музичної комедії, естради, кіно та ін.)
2453.2 Артист-соліст (хору у театрі музичної комедії)
2453.2 Артист ансамблю (пісні й танцю, вокально-інструментального, вокального, естрадно-інструментального, хорового, та ін.)



Звукорежисер – професія, яка до недавнього часу входила в перелік кваліфікацій 021 (аудіовізуальний мистецтво і виробництво). Однак за новими освітніми стандартами ця спеціальність переведена в "025" - музичне мистецтво. Дане рішення, безсумнівно, справедливо, так як професійному звукорежисеру необхідно мати музично - теоретичну підготовку, знати музичні стилі, володіти навичками аранжування. Крім цього професіонали цієї спеціальності повинні володіти цілим рядом знань в області акустики, фізичних властивостей звуку, знаннями і практичними навичками роботи з необхолімим обладнанням як під час студійної роботи, так і в концертних залах (включаючи стадіони й відкриті майданчики). Дипломовані фахівці такого рівня відсутні сьогодні на ринку праці, тоді як попит на них постійно зростає.

Основні дисципліни: музично-теоретічний цикл, звукорежисура, акустіка, історія кіно і телебачення, студійний практикум, аранжування

2455.2 Звукорежисер, звукооператор
2453.2 Редактор музичний
2453.2 Музичний оформлювач
Професорсько-викладацький склад кафедри:
  • Каплун Тетяна Михайлівна
    Завідувач кафедри музичного мистецтва та звукорежисури.
    Кандидат мистецтвознавства, доцент

    Член Міжнародного товариства з вивчення монодії (Відень, Австрія), Член редколегії міжнародного наукового збірника Європейський журнал мистецтв (Європейський журнал мистецтвознавства і культурології, Австрія)
  • Роменський Юрій Миколайович
    Старший викладач кафедри
    Соліст акапельного джазового гурту «ManSound" (Київ, Україна ManSound (укр. «МенСаунд») — вокальний секстет, заснований 1994 року. Група брала участь у близько 100 джазових фестивалях, вони тричі виступали на фестивалі Лайонелла Хемптона у США. All American Entertainment Awards номінувала ManSound у 2001 році на звання найкращої вокальної групи. 2002-го ManSound завоював Гран-прі на міжнародному конкурсі акапельних груп Vokal Total. 2004 року Всесвітня акапельна асоціація (CASA) визнала відомий джазовий стандарт Nature boy в аранжуванні Володимира Міхновецького найкращим у світі вокальним виконанням у стилі джаз.).
  • Архипова Наталія Євгеніївна
    Старший викладач кафедри
    Освіта: у 2000 р - закінчила ОГК ім.Нежданової по класу хорового диригування, в 2015- закінчила ОДМА ім.Нежданової по класу сольного співу. Дипломант Всеукраїнського конкурсу диригентів ім. М. Леонтовича (2001 р). У 1999 році була прийнята на роботу до Одеського музичного училища імені К.Ф., Данькевича в якості викладача естрадно-джазового вокалу та сопутніх дисциплін.

    З 2011 року брала участь в декількох постановках Одеського театру музичної комедії: «У джазі тільки дівчата», «Звичайне диво» і «Ханум». На цих постановках виконувала функції музичного керівника, вокального педагога, аранжувальника і репетиційного концертмейстера. Під час цієї роботи отримала неоціненний досвід роботи з театральною трупою, оркестром, практичні знання специфіки та проблематики музичного театру.

    З 2015 року крім музичних дисциплін (Вокал, вокальний ансамбль, педагогічна практика, концертна практика), викладала курси лекцій з акторської майстерності, сценічної підготовки та мистецтву Грима.

    З 2019 року старший викладач Міжнародного гуманітарного університету.

    Випускники і учні є учасниками та фіналістами телевізійних шоу, студентами вищих навчальних закладів України та зарубіжжя, отримують призові місця на всеукраїнських та міжнародних вокальних конкурсах,виступають із сольними програмами на майданчиках Одеси, України та за кордоном, успішно займаються викладацькою діяльністю.
  • Дяблова Христина Олегівна
    Доцент, гарант ОП (Бакалавр)
    Доктор філософіі
    Доцент кафедри музичного
    мистецтва та звукорежисури
    Гарант ОП (Бакалавр)
    Теорія музики
    Основи музичного аналізу
    гармонії та поліфонії
    Теорія музичного змісту
  • Горовенко Максим Георгійович
    Викладач кафедри
    Звукорежисер, композитор, аранжувальник
  • Рудой Денис Юрійович
    Старший викладач кафедри
    Артист і режисер
  • Новак Марина Георгіївна
    Викладач кафедри
    Професор Сінхайської консерваторії (філіал у місті Чжухай) з 2017 р.

    Солістка оперних театрів - Фуджоу ,Чиндао , Нін Бо , Чжухай , Донгуанг , Харбін, Худжоу та Мао Мін Китайської Народної Республіки .

    Лауреат міжнародних конкурсів та престижних премій за високопрофесійний рівень викладання - Австрія, Сінгапур, Корея , Кітай , Гонконг (Гран-прі ) 2019р .

    Почесний представник музичної асоціації Martha Argerich

    Макао та Гонконгу.

    З 2023 року працює в Міжнародному гуманітарному університеті на кафедрі музичного мистецтва та звукорежисури .

Залиште ваш номер телефону і ми зв'яжемося з вами!
Або зателефонуйте нам:
+38 (066) 700-34-51
Made on
Tilda