Практика студентів

Кафедра кіно і телебачення
Навчальна практика – важлива складова професійної підготовки майбутніх фахівців аудіовізуальної сфери.

Здобувачі 1-го, 2-го, 3-го та 4-го курсів, які навчаються за освітньою програмою «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво» продовжують удосконалювати свої знання та практичні навички на творчих майданчиках міста Одеси. Протягом учбово-ознайомчої, технологічної, виробничої та переддипломної практики, яка нещодавно проходила на базі Одеської кіностудії, Академічного театру музичної комедії ім. М. Водяного, телерадіокомпанії Міністерства оборони України «Бриз» майбутні фахівці аудіовізуального мистецтва отримали позитивні письмові відгуки від майбутніх стейкхолдерів. Місце проходження практики організовувала кафедра кіно і телебачення на умовах підписаних договорів.

Протягом навчальної практики майбутні ведучі та диктори телебачення ознайомилися з роботою колективу телерадіостудії Міністерства оборони України "Бриз". Військові журналісти капітан 1-го рангу Аліна Деак та капітан 2-го рангу Павло Парфенюк, поділилися зі здобувачами вищої освіти роздумами про творчу професію, про те, яким має бути сьогодні медійник, а також цінними порадами і лайфхаками. Творча молодь Міжнародного гуманітарного університету, мала змогу спробувати себе в амлуа телеведучого, поставити досвідченим журналістам запитання, зрештою, сфотографуватися з ними.

Також, здобувачі вищої освіти мали творчі зустрічі й співпрацю з колективом Академічного театру музичної комедії ім. М. Водяного та Одеської кіностудії. Юнаки та дівчата познайомилися з інфраструктурою кіновиробничого підприємства, переглянули експозицію та експонати музею кіно, удосконалили свої практичні навички та вміння з акторської майстерності, операторського мистецтва та монтажу. Про нинішній стан кіноіндустрії, розв'язання проблем і перспективи відновлення кіновиробництва розповів майбутнім режисерам, операторам кіно і телебачення директор Одеської кіностудії Андрій Осіпов.

Варто зазначити, що представники різних курсів кафедри кіно і телебачення факультету мистецтва та дизайну МГУ продовжують брати активну участь у різноманітних знімальних проектах. Цього разу, за пропозицією Одеської кіностудії, майбутні фахівці аудіовізуальної сфери стали учасниками зйомок рекламного фільму. На знімальному майданчику була справжня командна робота, панував творчий запал та ініціатива. Кожен день разом із неймовірною командою молодь працювала над втіленням свіжих, захоплюючих та інноваційних ідей для підготовки відеосюжету.

Кафедра музичного мистецтва
та звукорежисури
Проходження практики є важливим етапом у процесі здобуття освіти здобувачами всіх рівнів вищої освіти кафедри музичного мистецтва та звукорежисури Міжнародного гуманітарного університету

.Занурюючись у професійне середовище шляхом спостереження та безпосередньої участі майбутні виконавці, викладачі та звукорежисери осягають різні сторони професії, її складності та потреби, відкривають нові шляхи для власної творчої самореалізації.

Практика здобувачів вищої освіти проводиться на базах практики, які відповідають вимогам програми на відповідному курсі навчання. Здобувачі вищої освіти можуть самостійно, з дозволу декана та керівника практики, пропонувати місце проходження власної практики, та заключати індивідуальні договори на ії проходження.

У цьому році до переліку баз практики здобувачів бакалаврату кафедри ММЗ увішли наступні установи: Одеський академічний театр музичної комедії ім. М. Водяного, Національний одеський філармонійний оркестр, Центр творчості «Ньютон», Комунальний заклад початкової спеціалізованої освіти «Мистецька школа № 1 ім. Е. Г. Гілельса м. Одеси», ТОВ «Комік-трупа «Маски», КПНЗ Одеський ЦДЮТ «Моряна». Крім того, кафедрою були укладені індивідуальні договори з установами в Одесі (Одеський обласний академічний драматичний театр – К. Швець, 2 к.; КЗПСО «Мистецька школа № 9 м. Одеси» – С. Чернишева, 4 к.), в інших містах України (комунальний заклад спеціалізованої мистецької освіти «Музична школа № 4» Криворізької міської ради – К. Нестерова, 3 к.), а також в інших європейських країнах (у Німеччині і Франції: Stellvertretender Musikschulleiter, Берлін – Д. Кайдалова, 2 к.; Conservatoire a Rayonnement Departemental Marcel-Landowski, Марсель – Е. Акопян, 4 к.).

Керівниками практики у цьому році призначено старших викладачів кафедри Н. Є. Архіпову (учбово-ознайомча, виробнича (концертно-виконавська та студійна) практики), М. Г. Горовенко (навчальна (технологічно-наглядова) практика) і К. О. Дяблову (переддипломна практика).

Окрім повсякденних завдань, здобувачі відвідали ряд концертно-театральних заходів: концерти в Одеській філармонії 8, 22, 26 грудня; спектаклі ОАТМК ім. М.Водяного 10 і 17 грудня (відповідно спектакль "За двома зайцями" та "Скрипаль на даху"). Також, в рамках концертно-виконавської і переддипломної практик здобувачі 3 і 4 курсів провели 6 грудня святковий концерт на честь Дня св. Миколая, 19 грудня – Святковий концерт у КЗПСО №1 ім. Гілельса за участю здобувачів різних курсів кафедри ММЗ.

Також проходження практики містило індивідуальну роботу викладачів зі здобувачами за наступними завданнями:

1.відвідування репетицій у ОАТМК ім. М.Водяного – ст. викл. Архіпова Н.Є. (актори музичного театру);

2.робота у студії звукозапису – ст. викл. Горовенко М.Г. (звукорежисери та артисти-вокалісти);

3.вокальні репетиції до постановки дипломної вистави - мюзиклу «Мулен Руж» – ст. викл. Архіпова Н.Є. (актори музичного театру);

4.виконання індивідуальних завдань з аналізу музичного матеріалу – ст. викл. Архіпова Н.Є. (здобувачі 1 к.);

5.консультації з оформлення бакалаврських робіт – ст. викл. Дяблова К.О. (здобувачі 4 к.).

Також протягом грудня також були проведені:

-творчі зустрічі і майстер-класи: з професором Berklee college of music (Бостон, США) Максимом Любарським (5.12.2023) і головним хормейстером і диригентом ОАТМК імені М. Водяного, кандидатом мистецтвознавства, доцент ОНМА імені А. В. Нежданової, президентом ГО «Українська хорова асоціація», лауреатом міжнародних та всеукраїнських конкурсів Сергієм Савенко (11.12.2023),

-зустріч на тему «Академічна доброчесність в сучасній вищій школі», яка була підготовлена та проведена завідувачкою кафедри ММЗ, кандидатом мистецтвознавства, доцентом Каплун Т. М.

Кафедра дизайну
Практична підготовка – важлива складова фахової підготовки майбутніх дизайнерів.

Здобувачі, які навчаються за освітньою програмою «Графічний дизайн», продовжують удосконалювати свої знання та практичні навички відповідно до програм практик, графіку освітнього процесу та на підставі договорів з базами практик.

Під час технологічної практики на базі Видавничого дому «Гельветика», Видавництва «Астропринт» у вигляді ТОВ, ПП «Фенікс» та ПП Видавництва і друкарні «ТЕС» здобувачі другого року навчання поглибили знання з друкарської справи, поліграфічних технологій та матеріалознавства, опанували практичними навичками з макетування та особливостей підготовки графічної продукції до друку при виконанні завдань, які постають перед дизайнерами.

В рамках виробничої практики на базі ТОВ «Комік-трупа «Маски», Комунального закладу «Одеський академічний театр музичної комедії імені М. Водяного», Комунальної установи «Одеський національний художній музей», Комунального закладу позашкільної освіти «Одеський Центр дитячої та юнацької творчості «Моряна» тощо здобувачі третього року навчання були долучені до процесів створення інформаційно-рекламних комплексів з урахуванням особливостей різних типів друкарської продукції рекламного призначення та брендінгу різних за призначенням обʼєктів.

Виконання практичної частини кваліфікаційних робіт здобувачі четвертого року навчання мали можливість здійснювати не лише на базі видавництва та друкарні, але й на обʼєктах громадського та освітнього призначення, зокрема, Державного професійно-технічного навчального закладу «Одеський професійний ліцей технології та дизайну», Державного навчального закладу «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості».

На всіх базах практик здобувачі отримували від фахівців кваліфікаційні консультації щодо виконання завдань та професійні секрети стосовно професійної діяльності графічних дизайнерів.
Фотоархів
Залиште ваш номер телефону і ми зв'яжемося з вами!
Або зателефонуйте нам:
+38 (066) 700-34-51
Made on
Tilda